• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Gibson Parafin "Gibson Parafin" İngiliz ortağından da aldığı itibar, deneyim ve birikim ile uluslararası piyasalarda hammadde temin ve ticareti konusunda da geniş bir çalışma sahasına sahiptir.

Merkezi İngiltere de olan Gibson firması 1929 senesinden beri Dünyanın birçok ülkesindeki tekstil fabrikalarına parafin üretmekte ve servis vermiştir.

2000 yılı başından itibaren Türkiye’ de kurduğu ortak yatırım fırması ile üretim yapmaya ve aynı titizlikle müşterilerine sunmaya başlamıştır. Günümüzde Gibson Parafin Türkiye’ de 300 e yakın müşteriye ulaşmış ve < % 70 Pazar payı ile sektörünün lideri olmuştur.

Gibson Parafin 2008 yılı itibari ile Mısır, Suriye, İran , İngiltere, Fas, Fransa, İspanya, Pakistan, Yeni Zelanda , Hindistan , Portekiz , Yunanistan , Bulgaristan , Slovenya , Polonya, Meksika ve tüm Türk Cumhuriyetlerine ihracat yapmaktadır.

Kullanılan hammaddelerin büyük kısmı ve katkı maddelerimizin tamamı ithal olup, her zaman aynı standartta parafin uretmek en temel hedefimizdir . Parafinlerimız ozel baskılı 10 kg’lık kolilerde ve 1x 1.2 x.1.2 standard paletlerde net 500 kgs olarak ihraç edilmekte ve satışa sunulmaktadır.

Fabrika bünyesinde bulunan laboratuarımızda ipliklerin sürtünme katsayısını Dünyaca ünlü Zweigle test cihazları ile ölçerek ipliğin üzerindeki parafinin yeterli olup olmadığını test eden Gibson Parafin standart ve müşteriye yönelik farklı ürünler üretmekte başarıya ulaşmıştır.

Müşterilerimizin ve özellikle ihracat yapan tekstil fabrikalarının güvenle kullandığı ve her zaman aynı kalitede ürettiğimiz parafinler İngiltereden ithal döküm ve traşlama makinalarında üretilmekte ve titizlikle servise sunulmaktadır.

Gibson parafinlerden geçirilmis ipliklerin parafin sürtünme katsayısı testlerinin yapılması hizmetini ücretsiz olarak müşterilerimize sunulmaktadır. Sonuçta parafinlerin işletme şartlarına uygunluğu, tozlanma durumu, dayanma süresi, uçuntu toplaması v.s gibi veriler dikkate alınarak müşterilerimizin üretim şartlarına en uygun parafinlerin tespiti elde edilir.